Webinar "Kaskadowanie celów przy użyciu metody hoshin kanri" - Marcin Hołda

💥 No to się działo! 💥 Za nami ostatni przed przerwą wakacyjną webinar, którego bohaterem był Marcin Hołda. Marcin przybliżył nam metodę kaskadowania strategii przy pomocy hoshin kanri. Co takiego jest w tej metodzie? Otóż pozwala ona skaskadować cele do każdej osoby w przedsiębiorstwie. Dzięki niej pracownicy wiedzą jak ich cele łączą się z celami firmy. Matryca X jest czymś, co wyznacza nam plany powyżej rocznego budżetu i pozwala osiągnąć wzrost w przyszłych latach. Marcin szczegółowo opowiedział, jak wygląda tworzenie matrycy, ile zazwyczaj czasu to zajmuje (Uwaga! Najwięcej czasu wcale nie zajmuje ustalenie celów strategicznych, a wskaźników i listy priorytetów). Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jakie pułapki na nas czyhają w trakcie pracy z matrycą:

✴️ Po pierwsze – nadgorliwość, czyli wyznaczenie zbyt wielu celów. Jeśli będzie ich za dużo, nie będziemy w stanie skupić się na tym, co naprawdę ważne i nasze działania nie będą skuteczne.

✴️ Po drugie – matryca to narzędzie, a nawet najlepsze narzędzia nie działają same z siebie, zawsze za nimi stoją ludzie. Gdy matryca przestaje być nadzorowana, umiera. Staje się papierkiem do pokazywania gościom.

✴️ Po trzecie – musi być doskonalona. Należy rozwijać te jej elementy, które działają i eliminować te, które ludziom i firmie nie służą. Trzeba się bardzo pilnować, aby nie wpaść w sidła zbędnej biurokracji.

I na koniec podsumowania ciekawostka – tylko jedna matryca, ta na poziomie zarządu, jest trzyletnia...

Marcinie, z całego serca dziękujemy Ci za poświęcony czas. W sposób bardzo merytoryczny przybliżyłeś mam narzędzie, na temat którego jest niewiele publikacji. Nie jest też łatwo znaleźć osobę, która na co dzień z nim pracuje i może, oraz chce podzielić się doświadczeniem. Serdecznie dziękujemy!!!💐💐💐