Testowanie gier leanowych

W sobotę, 17 kwietnia, spotkaliśmy się w Krakowie. Celem było testowanie stworzonych przez członków SLMP gier edukacyjnych.Na warsztat wzięliśmy dwie gry opracowane przez Leancener Games. Pierwszą była świetnie nam znana gra Koromo - tym razem w wersji "domowej". Została ona przygotowana na życzenie graczy, którzy chcieliby pograć w nią w domu, z rodziną. Drugą była Gra Deminga. Rozgrywka jest okazją do zapoznania się z poglądami prof. Deminga na temat jakości i zarządzania. Początek jest prosty, ale końcówka do łatwych nie należy.
Podczas spotkania testowaliśmy również grę karciano-planszową stworzoną przez @Katarzyna Oczkos. Celem gry jest przeprowadzenie graczy przez podstawowe narzędzia rozwiązywania problemów.
Po każdej rozgrywce, jak na leanowców przystało, dzieliliśmy się konstruktywnymi uwagami oraz pomysłami na udoskonalenie testowanych gier.
Dziękujemy gospodarzowi Królestwa bez kresu Dawidowi Hallmannowi za przyjęcie nas w swoich gościnnych progach. Miejsce to jest cudownym i klimatycznym obszarem spotkań ludzi związanych z kulturą, sztuką a od dziś również z Leanem. Z pewnością nie było to nasze ostatnie spotkanie w Królestwie bez kresu.