THERE IS NO SLIDER: Domyślny, TYPE: 1

JAROSŁAW MACHNIK

Lean Management jest w ścisłym w kręgu moich zainteresowań od blisko 20 lat. Rozwijając swoje skrzydła miałem przyjemność doświadczać strefy operacyjnej przedsiębiorstw patrząc z różnych perspektyw: specjalisty, kierownika, dyrektora operacyjnego, konsultanta lean management. Jako konsultant do tej pory przeprowadziłem:
•       około 9000 godz. konsultacji i warsztatów,
•     około 3500 godz. spędziłem na sali szkoleniowej prowadząc zajęcia dla firm, studentów, studentów studiów na poziomie MBA,
•       odwiedziłem ponad 100 firm, 
•       przejechałem do tej pory w celach doradztwa około 0,5 mln km.
Powyższa statystyka z jednej strony to nic szczególnego, z drugiej natomiast pozwoliła mi poznać wielu wspaniałych ludzi, zobaczyć i zrozumieć wiele procesów z różnych branż, które wpłynęły na mój sposób myślenia o zarządzaniu strategicznym, operacyjnym ale i przede wszystkim pozwoliły mi zrozumieć czym jest lean i jakie wyzwania są stoją przed firmami polskimi i firmami z kapitałem zagranicznym.

Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem cudownej dwójki dzieci. Pasjonuje mnie aktywność, którą przelewam na wędrówki po górach, małe „mtb” oraz bieganie. W ostatnich moich zainteresowaniach jest triathlon, zobaczymy jak się to rozwinie.

Dlaczego lean? „Znajdź swoją pasję i podążaj za marzeniami” to jedno, drugie natomiast lean to podejście, które pozwala wytyczać nowe szlaki, kreować nową rzeczywistość a ja to uwielbiam.