THERE IS NO SLIDER: Domyślny, TYPE: 1

DANIEL KARPIAK

Jestem absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku lean management, Wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów, studia podyplomowe, pod kierownictwem Marka Krasińskiego, którego pozdrawiam serdecznie :) 

Moja przygoda z lean rozpoczęła się w 1999 roku, chociaż wtedy jeszcze nie wiedziałem, że to Lean :) i trwa do dziś. W tym czasie rozpocząłem pracę w spółce SITECH w Polkowicach (od 2022 JV  BroseSITECH), która zajmuje się produkcją struktur stalowych foteli samochodowych do wszystkich marek samochodów  koncernu Volkswagen Audi. Pracowałem podczas swojej kariery w tej spółce jako lider spawalni, lider produkcji, kierownik zmiany utrzymania ruchu maszyn, instruktor nauki zawodu, a od siedmiu lat  jako specjalista d.s. planowania produkcji na wydziale planowania i rozwoju technologii. Przez wszystkie te lata brałem i nadal biorę udział  w niezliczonych projektach optymalizacyjnych w różnych obszarach spółki. Od produkcji - spawalnia MAG/Laser, zgrzewania struktur stalowych, po technologie łączenia materiałów typu clinch, aż po klejenie, skręcanie i montaż końcowy na liniach produkcyjnych. W tym również tematy stricte jakościowe, bezpieczeństwa pracy, utrzymania ruchu maszyn, mycia chemicznego w myjkach ultradźwiękowych i natryskowych, a także optymalizowanie warsztatów mechanicznych czy magazynów części zamiennych.

Lean to potężne możliwości dla chcącego się uczyć, ale przede wszystkim dla właścicieli firm chcących rozwinąć skrzydła i wejść na wyższy poziom zarządzania przedsiębiorstwem. Zajmując się lean, warto mieć wiele pasji, czasami, a może i bardzo często jak w moim przypadku, pasje i hobby podpowiadają niemal każdego dnia ciekawe rozwiązania, które warto i można przenieść na grunt pracy zawodowej.

Pasjonuję się grą w szachy, jestem kierownikiem klubu szachowego w Głogowie, regularnie trenuję  bieganie i cross fit ,jestem  wędkarzem, modelarzem, filatelistą, numizmatykiem i militarystą. W swoim życiu zdążyłem być też żołnierzem Marynarki Wojennej, odsłużyłem już ponad trzy lata w Wojskach Obrony Terytorialnej z czego jestem niezwykle dumny, gdyż z racji doświadczenia wojskowego, mogę przekazywać cenną wiedzę młodym, mniej doświadczonym żołnierzom.  Interesując się tak wieloma dziedzinami życia, człowiek każdego dnia niezależnie od własnej woli "wpada" na ciekawe pomysły i rozwiązania, o których chętnie opowiem przy najbliższym spotkaniu.