Webinar "Lean prowadzi do problemów" - Krzysztof Dobrowolski

Za nami pierwszy po wakacyjnej przerwie webinar. Naszym gościem był Krzysztof Dobrowolski. W trakcie spotkania nie rozmawialiśmy o narzędziach, a o tym, co się za nimi kryje, o tym, czego nie widać, a bez czego Lean się nie udaje. Temat okazał się strzałem w dziesiątkę!🎯 Już w trakcie webinaru rozgorzała dyskusja, w trakcie której podzieliliśmy się swoimi doświadczeniami w tym zakresie.
Okazuje się, że tak jak przy rozwiązywaniu problemów trzeba dotrzeć do ich źródła, tak i tutaj początkiem sukcesu jest rekrutacja ludzi wykazujących postawy pasujące do filozofii firmy. Można próbować pracowników zmieniać, ale o wiele łatwiej jest znaleźć odpowiednich.
W trakcie spotkania Krzysiek oraz inni uczestnicy rekomendowali wiele książek. Lista nie będzie pełna, gdyż nie zdążyłam zanotować wszystkiego:
No Rules Rules - Reed Hastings, Erin Meyer
The Kind Leader - Karen Ross
The Amazon Way
Antykruchość - Nassim Nicholas Taleb
Toyota Kata - Mike Rother
Jeśli pamiętacie jeszcze jakieś tytuły, proszę, piszcie w komentarzach.😃
Krzyśku! Serdecznie dziękujemy Ci za poświęcony czas. Webinar był bardzo ciekawy, czego dowodem była tocząca się w trakcie i po nim dyskusja, a temat, który wybrałeś bardzo potrzebny. Dziękujemy z całego serca! 💐