VOLODYMYR OPANASENKO

Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Handlu i Prawa Łazarskiego w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość. Ukończyłem również dziennikarstwo na Uniwersytecie w Kijowie oraz studia podyplomowe Lean Manufacturing na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Moje doświadczenie zawodowe zaczęło się od dziennikarstwa na Ukrainie. Od 2007 do 2010 pracowałem w czasopiśmie Kompanion, gdzie pisałem na tematy związane z telekomunikacją i IT. Po studiach w Warszawie “przebranżowiłem się” i zacząłem zajmować się analizami biznesowymi: najpierw w Thomson Reuters, a od 2013 r. w McKinsey & Company.

Obecnie zajmuję się zagadnieniami związanymi z efektywnością operacyjną spółek z branży FMCG. Od kilku lat pracuję z liderami branży na całym świecie, wspierając firmy w usprawnianiu procesów produkcji, magazynowania oraz logistyki.

Dlaczego lean? Jestem pasjonatem ciągłego doskonalenia. Koncepcja lean najlepiej pasuje do tego i sprawdza się nie tylko w biznesie, ale i w życiu. Pozwala także poznawać ciekawych ludzi, którym zależy na tym, żeby uczynić świat lepszym miejscem.