Nasi członkowie na Forum Zarządzania Publicznego

24 maja odbyło się Forum Zarządzania Publicznego, którego tematem przewodnim było “Lean Management, czyli szczupłe zarządzanie. Jak poprawić efektywność funkcjonowania organizacji i zwiększyć wartość tworzonych produktów oraz usług?” Organizatorem forum była Krajowa Szkoła Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego (KSAP).

Celem wydarzenia było podzielenie się najlepszymi praktykami wśród pracowników administracji publicznej.

Dlaczego o tym piszemy? Dlatego, że wszystkie cztery mini-warsztaty organizowane w ramach tej inicjatywy zostały przeprowadzone przez członków Naszego Stowarzyszenia! Ale po kolei…

 

Pierwszy warsztat przeprowadził Piotr Walentynowicz, a jego tematem była “Eliminacja marnotrawstw w instytucjach publicznych z wykorzystaniem Lean Management”. Autorką drugiego z warsztatów była Olimpia Niziołek, a jego tematem przewodnim był “Raport A3 jako narzędzie doskonalenia i rozwiązywania problemów w duchu Lean Management”. Zagadnieniem poruszonym podczas trzeciego warsztatu, którego moderatorem był Maciej Pieńkowski, było “Stosowanie Lean Management w instytucjach publicznych – podejście procesowe”. Warto również wspomnieć, iż prelekcję otwierającą, o prowokującym tytule “Lean Management w instytucjach publicznych – utopia czy nieunikniona przyszłość?” też wygłosił Maciek. Jako temat czwartego warsztatu Dariusz Suchłabowicz wybrał “Zarządzanie wizualne w instytucjach publicznych”.

 

Tematyka wydarzenia była bardzo ciekawa. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 130 osób. Patrząc na nazwiska prelegentów i poruszane przez nich tematy, żałuję, że nie mogłam uczestniczyć (bo ja z przemysłu, nie z administracji). Natomiast cieszy ogromnie fakt, że Lean Management przestępuje progi urzędów. Mam nadzieję, że zagości w nich na stałe.

 

 

Relacja z tego ciekawego wydarzenia powstała dzięki Maćkowi Pieńkowskiemu. Dziękujemy!!!