Monika Malciak - JIS - dalej niż JIT.

Monika zrelacjonuje swoje doświadczenia w projektowaniu i pracy z linią zorganizowaną zgodnie z JIS (Just in Sequence). Podczas prezentacji opowie o koncepcjach zarządzania zapasem (sprzedaż do klienta, magazyn konsygnacyjny, JIT, JIS), oraz wpływie tych koncepcji na koszty. Po tym wstępie usłyszymy, jakie wyzwania pojawiły się podczas przejścia z koncepcji JIT na JIS.

Linię widzieliśmy na własne oczy podczas wizyty benchmarkingowej w  firmie Ficomirrors Polska i muszę przyznać, że robi piorunujące wrażenie. Podczas naszej wizyty linia jeszcze nie produkowała w serii i jestem bardzo ciekawa, co Monika odpowie nam po roku pracy w systemie JIS.

 

Monika Malciak

Monika jest absolwentką Wydziału Stosunków Międzynarodowych, ze specjalizacją amerykanistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, oraz logistyki  na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Cała jej zawodowa kariera związana jest z branżą automotive. Od 14 lat pracuje w firmie Ficomirrors Polska. Pracę rozpoczęła w dziale logistyki. Usprawnianie procesów logistyczno-transportowych tak jej się spodobało, że zmieniła dział na lean i tak już została. W chwili obecnej odpowiedzialna jest za Program Ciągłego Doskonalenia Procesów FIT (Ficosa Improvement Transformation) w zakładach w regionie Północnej Europy. Uwielbia pracować z ludźmi, rozwijać ich kompetencje i widzieć, jak się rozwijają. Lubi analizować procesy produkcyjne dlatego nie zamieniłaby swojej pracy na żadną inną. Dodatkowo jest koordynatorem programu w fundacji Lean Education. W wolnych czasie biega, chodzi po górach i czerpie z radość z każdej chwili.