THERE IS NO SLIDER: Domyślny, TYPE: 1

MAGDALENA RUTKOWSKA

Ukończyłam Politechnikę Gdańską na kierunku Zarządzanie Systemami Produkcyjnymi. Moja przygoda z lean zaczęła się ponad 10 lat temu podczas zbierania materiałów do pracy inżynierskiej. Tajemnicze i nieznane wówczas metody stały się częścią mojego życia. Doświadczenie w budowaniu szczupłego przedsiębiorstwa zdobywałam realizując projekty m.in. dla Federal – Mogul Bimet, Danfoss Power Solutions, Esselte Polska czy Wilbo.

Od 2006 roku jestem  związana z Volkswagen Poznań (VWP) Początkowo pracowałam na stanowisku Inżyniera procesu, byłam odpowiedzialna za optymalizację i normowanie czasu pracy (metodą MTM) na stanowiskach montażowych. Tworzyłam centrum treningowe – Akademię VWP, miejsce gdzie pracownicy po przez symulacje i przykłady poznają narzędzia Lean.Przez ponad 4 lata wdrażałam lean w obszarze administracyjnym. Obecnie jestem koordynatorem w Centrum treningowym – Akademia VWP, gdzie realizowane są szkolenia z zakresu szczupłej produkcji (5S, TPM, SMED, etc.).

Urodziłam się na Mazurach, studiowałam nad morzem, ale pokochałam góry . Wędrówki z plecakiem mimo ogromnego zmęczenie dodają mi sił i pozytywnej energii. Od niedawna realizuję się także jako „rodzinny projektant” wnętrz.

Dlaczego lean? Bo muda jest wszędzie, a eliminowanie jej daje mi wiele satysfakcji.