THERE IS NO SLIDER: Domyślny, TYPE: 1

JACEK KUKIZ

Jestem  absolwentem Wydziału Mechaniki i Budowy Maszyn oraz Wydziału Ekonomii  Politechniki Koszalińskiej.

Od 2005 roku zdobywam praktyczne doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań Lean w korporacjach międzynarodowych, w przemyśle motoryzacyjnym, maszynowym oraz lotniczym. Obecnie pracuję w jednej z firm branży lotniczej wspierając koncepcję Lean w zakładach Polsce, Niemczech, Chinach, USA oraz RPA. Zajmuję się także projektowaniem i wdrażaniem gier biznesowych z zakresu Lean Management, oraz prowadzę zajęcia z Lean Management w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym.

W swojej karierze zawodowej realizowałem szereg projektów dla dostawców m.in. VOLVO, SAAB, PININFARINA i AIRBUS. Szczególnie interesuje mnie podejście do organizacji jako do jednego mechanizmu i zastosowanie  filozofii Lean we wszystkich jego obszarach, m.in.: zakupów, planowania, magazynowania i przepływów wewnętrznych i oczywiście produkcji.

Lubię spędzać czas nad wodą i w górach.

Dlaczego zajmuję się lean? Ponieważ pozwala mi to na przekazanie swojej wiedzy innym, a jednocześnie sprawia mi satysfakcję obserwacja zmian w różnych organizacjach, bez względu na ich specyfikę.