THERE IS NO SLIDER: Domyślny, TYPE: 1

GRAŻYNA POTWORA

Ukończyłam psychologię i politologię ze specjalnością dziennikarską na Uniwersytecie Śląskim. Uzupełnieniem są studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Katowicach w zakresie Zarządzania.

Po 2 latach „dziennikarzenia” postanowiłam jednak odskoczyć w biznesową ścieżkę. W 1998 r. zaangażowałam się jako Prezes Zarządu w tworzenie Śląskiego Centrum Produktywności. O lean pierwszy raz usłyszałam na rozmowie rekrutacyjnej do Centrum i natychmiast wiedziałam, że to jest to! Moim zadaniem było stworzenie firmy doradczej w dziedzinie, o której prawie nikt wtedy nie słyszał. Udało się. Przez 12 lat Śląskie a potem Polskie Centrum Produktywności nieźle prosperowało i niosło kaganek leanowej oświaty.

W 2010 roku zainteresowałam się lean w usługach. Zostawiłam PCP w „dobrych rękach” i przystałam do drużyny Leanpassion. Odkryłam tu czym jest budowa Strategii i Kultury Lean, przenikającej całą organizację a nie operowanie jedynie narzędziami.

Poza lean, ciągle jednak czuję się dziennikarzem. Obecnie, po ukończeniu kursu foto, bardziej fotoreporterem – nawet na wdrożeniach pojawiam się z „lufą”.

Dlaczego zajmuję się lean? Bo to jedyne podejście, które przynosi korzyści wszystkim: klientom, szefom, właścicielom a także pracownikom… często po macoszemu traktowanym w obliczu zmian jakie niesie prowadzenie biznesu lub organizacji.