Grażyna Potwora i Krzysztof Dobrowolski - Jak żyć, Panie Leanowcu: balans czy integracja?

Dwoje leanowców, w sposób nietypowy, bo w formie sparingu, odpowie nam na pytanie…

LEAN PRIVATE: co w życiu prywatnym jest wartością dodaną? Praca, a może wręcz przeciwnie, życie po pracy? Tylko, czym wtedy jest praca, stratą? Balans i integracja to dwie przeciwstawne koncepcje organizacji pracy i życia prywatnego. Poszukamy odpowiedzi na pytanie, czy życie należy od pracy zupełnie oddzielić, czy może połączyć jedno z drugim? Przedstawimy aspekty psychologiczne, korzyści i ryzyka mentalnych przezbrojeń oraz trendy i eksperymenty, jakie w tych obszarach mają miejsce na świecie. Zastanowimy się nad tym, jakie będą losy drugiego i trzeciego pokolenia współczesnych rekinów biznesu. I co na to pokolenie Z: zrobi w tym obszarze rewolucję czy będzie nieświadomie dryfować w kierunku nieuniknionego?

 

Grażyna Potwora:

Ukończyła Psychologię na Uniwersytecie Śląskim. Jest konsultantem Lean Management. Od prawie 22 lat pracuje jako Project Manager i Transformation Expert w projektach procesów produkcyjnych i usługowych. Lubi także trenować i przygotowywać nowe produkty treningowe.

- Lwią część życia zawodowego związałam z  Lean - mówi Grażyna - bo to jedyne podejście, które przynosi korzyści wszystkim: klientom, szefom, właścicielom a także pracownikom... często po macoszemu traktowanym w obliczu zmian jakie niesie prowadzenie biznesu lub organizacji. 

DOŚWIADCZENIE

  • 12 lat prowadziła własną firmę doradczą: Polskie Centrum Produktywności Sp. z o.o.
  • Od 2010 roku związana z Leanpassion Sp. z o.o.
  • Od początku członek SLMP, uczestniczyła m.in. Słynnej, stowarzyszeniowej wyprawie do Japonii 

Specjalizuje się w narzędziach Lean i w miękkich elementach transformacji Lean. 

PRYWATNIE mieszka w Chorzowie na Śląsku i ciągle czuje się dziennikarzem. Owocuje to licznymi artykułami w zakresie Lean ale 

podczas 10-letniej pracy w zawodzie dziennikarza m.in. spisała wspomnienia himalaisty Ryszarda Pawłowskiego. Książka „Smak Gór” doczekała się 4 wydań. Jest też pasjonatką fotografii i frisbee. To ostatnie w towarzystwie, delegacyjnego psa Sunrise, rasy Border Collie..

 

Krzysztof Dobrowolski:

Ukończył Mechanikę i Budowę Maszyn na Politechnice Wrocławskiej. Aktualnie: bloger, konsultant i trener. Jest autorem bestselleru „PROBLEM SOLVING jest dla ludzi!”. 

Mówi o sobie: Jestem praktykiem oraz propagatorem zrównoważonego rozwoju organizacji, opartego na zasadach, systemach i narzędziach Lean Management. Jestem zwolennikiem ewolucji, choć działania rewolucyjne nie są mi obce. Wierzę w sukces oparty na kulturze organizacyjnej, bez której wyrafinowane narzędzia i techniki nie mają szans na długofalowe powodzenie.

 DOŚWIADCZENIE

  • Od 2016 roku działa pod marką „Lean jest dla ludzi”, która w ciągu kilku lat z osobistego bloga przekształciła się w otwartą społeczność praktyków i entuzjastów Lean. Założyciel grupy „Niech LEAN będzie z Wami!”.
  • Prowadzi własną działalność doradczą oraz szkoleniową (stacjonarną i zdalną) z zakresu Lean Management, Jakości i szeroko rozumianego Zarządzania
  • Zawodowo przez 20 lat pracy przeszedł drogę od szeregowego inżyniera jakości przez stanowiska kierownicze w zarządzaniu jakością i produkcją, pracę etatowego konsultanta, zarządzanie firmą konsultingową aż po obecną pozycję niezależnego doradcy i trenera

Specjalizuje się w transformacji struktur organizacyjnych, transformacji lean, budowie kultury ciągłego doskonalenia, systemowym rozwiązywaniu problemów oraz wizualnym zarządzaniu wynikami.

PRYWATNIE: mieszka z w swoim rodzinnym mieście Brzegu, gdzie czas poświęca żonie, synkowi oraz swojej czworonożnej przyjaciółce Rysi. Poza pracą, która niewątpliwie jest jego pasją, swój czas poświęca na: bieganie (głównie pod długie dystanse: półmaraton i maraton), podróże dalekie i bliskie (pieszo z plecakiem lub na rowerze) oraz czytanie, czytanie, czytanie… książek (nie tylko Leanowych).