Warto przeczytać - Raporty SLMP

NaszymEmployee_Suggestion_Schemes pierwszym opracowaniem jest raport z badania dotyczącego stosowania przez polskie przedsiębiorstwa programów sugestii pracowniczych. Badanie zostało przeprowadzone wśród uczestników III Otwartej Konferencji Lean, która odbyła się w 9−11 kwietnia 2013 r. na Politechnice Poznańskiej. Kwestionariusz ankiety składał się z 23 pytań, w tym  6 pytań otwartych. Do analizy wykorzystaliśmy 249 wypełnionych ankiet.

W 21-stronicowym opracowaniu można przeczytać m.in. jak polskie firmy konstruują programy sugestii, jaki odsetek pracowników w nich uczestniczy, ile przedsiębiorstw wprowadziło obowiązek zgłaszania pomysłów, w jaki sposób oceniają wnioski oraz jak nagradzają pomysłodawców.

Materiał publikujemy na wolnej licencji CC BY-SA 3.0-pl, dzięki czemu może być on swobodnie i bezpłatnie wykorzystywany w każdym celu.

Pobierz raport w wersji polskiej

Download English version

 

 

 

W latach 2015-2016 przeprowadziliśmy  badania zmierzające do określenia w jaki sposób przedsiębiorstwa działające w Polsce wykorzystują KPI (key performance indicators).

Ile KPI stosują polskie firmy? Jak często są weryfikowane? Które uznają za najważniejsze i dlaczego? Odpowiedzi na te i inne pytania w raporcie „Trendy KPI”.

Kwestionariusz ankiety składał się z 10 pytań, w tym  2 pytań otwartych. Do analizy wykorzystaliśmy 160 wypełnionych ankiet.

Podobnie jak poprzedni raport, ten również publikujemy na wolnej licencji CC-BY-SA 3.0-pl.

Pobierz raport w wersji polskiej

 

 

 

 

 


Prezentacje z konferencji Lean Trendy 2017 (7 października 2017)